Yağış İngiltere'yi vurdu

İngiltere'nin orta ve kuzey batı kesimlerindeki yoğun yağış, bu bölgelerdeki bazı şehirlerde sele neden oldu.

Cuma 20.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 20.11.2009 12:06
ABONE OL
BBC ve Sky gibi haber kanallarının geniş yer verdiği sel haberlerinde, yoğun yağıştan en çok etkilenen şehrin İngiltere'nin göller bölgesindeki Cumbria'daki Cockermouth şehri olduğu bildirildi.

Sel nedeniyle şehirde ölen ya da yaralanan olmadığını belirten yetkililer, kurtarma ekiplerinin binalarda mahsur kalan yaklaşık 200 kişiyi kurtarmaya çalıştığını kaydetti.

İngiliz televizyonları haber bültenlerinde, tarihi evleriyle bilinen Cockermouth'ta sular altında kalan evleri, binalarda mahsur kalan insanları ve kurtarma çalışmalarını gösteriyor.

Ülkenin kuzeybatısındaki Dumfries ve Galloway bölgesi ile İskoçya'da da yoğun yağışın sele neden olduğu belirtiliyor.

Meteoroloji uzmanları, bölgedeki yağışın yarın hafifleyeceği, ancak cumartesi günü bölgede tekrar yoğun yağış beklendiği uyarısında bulundu.

CUMBRIA BÖLGESİNDE 11 KAYIP
Birleşik Krallık'ın kuzeybatısındaki Cumbria bölgesinde dün gün boyu süren yoğun yağış sonucu meydana gelen selde 11 kişinin kayıp olduğu bildirildi.

Ülkenin özellikle orta ve kuzey batı kesimlerinde hayatı olumsuz etkileyen yoğun yağış ve sel, en çok göller bölgesindeki Cumbria'da bulunan Cockermouth şehrini etkiledi.Biri polis toplam 11 kişinin kayıp olduğu, binden fazla evin hasar gördüğü ve maddi hasar oluştuğu belirtildi.

Bölgede dün akşamdan beri binalarda mahsur kalan insanları kurtarmaya çalışan ekiplere, bu sabahtan itibaren bölgeye gönderilen askerler de yardım etmeye başladı. Kurtarma çalışmaları helikopterler ve şişme botlarla yapılıyor.

İngiliz televizyonları, haber bültenlerinde, tarihi evleriyle bilinen Cockermouth'ta sular altında kalan evleri, binalarda mahsur kalan insanları ve kurtarma çalışmalarını gösteriyor.

Birleşik Krallık'ın kuzeybatısındaki Dumfries ve Galloway bölgesi ile İskoçya'da da yoğun yağışın sele neden olduğu belirtiliyor.

Meteoroloji uzmanları bugün yağmurun yağmadığı bölgede, yarın tekrar yoğun yağışın beklendiği uyarısında bulunuyor.