Hırsızı diri diri gömdüler

Ukrayna'nın Nikolayevsk bölgesinde iki kardeşin, küçük hırsızlıklar yaptığını iddia ettikleri çalışanını diri diri gömdüğü bildirildi.

Perşembe 26.11.2009 00:00
ABONE OL
Rusya'nın saygın internet haber portallarından "Newsru"da çıkan haberde, polisin gözaltına aldığı iki kardeşin, küçük hırsızlıklar yaptığını ileri sürdükleri işçiyi önce feci şekilde dövdüğü, ardından da diri diri toprağa gömdüğü kaydedildi.

Haberde, canlı gömülen işçinin cesedinin ertesi gün köylüler tarafından bulunması üzerine harekete geçen polisin iki kardeşi çok kısa sürede ele geçirdiği belirtilerek, yapılan soruşturmada kurbanın, gözaltına alınan kardeşlerden birinin yanında 2008 yılında işçi olarak çalıştığının ortaya çıktığı kaydedildi.

Öldürülen işçiye çalışmasının karşılığında yemek ve elbise verildiğini ve kalacak yer sağlandığını belirten polis, ancak bu işçinin paraya ihtiyacı bulunduğu ve bu yüzden bazen küçük çapta hırsızlıklar yaptığını, bunu tespit eden zanlıların onu feci şekilde dövdükten sonra 3 kilometre uzaklıktaki bir çukura attığını, özür dilemesine ve yalvarmasına rağmen işçinin üzerini toprakla örttüğünü bildirdi.