'Bedel ödeyecekler'

Ankara mitingine yağmurlu havaya rağmen yoğun katılım olan MHP lideri Bahçeli, "Damat Ferit kalıntıları..." dediği hükümeti bölücülükle suçladı. Bahçeli "Erdoğan bedel ödeyecek" dedi

Pazartesi 14.12.2009
ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bölücüyü dağda ve ovada aramaya gerek yoktur. Bölücü hükümettedir, iktidardadır" dedi. Demokratik açılıma karşı başlatılan "Kardeşliği yaşa ve yaşat" mitinglerinin ilkinin yapıldığı Ankara'da, yağmurlu havaya rağmen on binin üzerinde katılım sağlayan Bahçeli, bir yandan sağduyu çağrısı ve "sokağa inmeme" uyarısı yaparken bir yandan da hükümete ağır ifadelerle yüklendi. Sema ve semah gösterilerin sonra kürsüye çıkan Bahçeli, şu mesajları verdi:

BEDEL ÖDEYECEK

Siz şehitler ölmez diye bağırdıkça birileri huzursuz oldu. Türkiyelilik zırvasına, askeri yan gelip yatmakla itham eden zihniyete, şehide 'kelle', katile 'sayın' diyen çürümüş anlayışa dur dediniz. Açılım denen yıkımın taşeronlarını rahatsız ettiniz. Onlara dikkat edin. Asla ve asla bizden değildirler. Öyle bir inançla haykıralım ki Washington, Erbil, Erivan, Kandil, İmralı ve Söğütözü (AK Parti Genel Merkezi'nin bulunduğu yer) titresin.
Başbakan, yürütmenin başısın. Dökülen kanın sorumlusu sensin. Bölücüyü ezmek için ayak sürüyorsun. Hangi hesabın peşindesin? Verilmiş bir sözün mü var?"
Kimliksiz AKP diyor ki, 'Bin yıllık kardeşlik sona erdi. 36 parçaya ayrılın. Camilerinizi, ocaklarınız, okullarınızı, köylerinizi ayırın. Ayrışın, yabancılaşın.' Bölücüyü dağda ve ovada aramaya gerek yok. Bölücü hükümettedir, iktidardadır. Bu millet Damat Ferit kalıntılarına, Şeyh Sait bozuntularına ve Yıkım taşeronu Tayyip Erdoğan'a cevabını mutlaka verir. Bozulan kardeşliğin bir bedeli olacaktır. Bu bedeli Başbakan Erdoğan ve kadroları ödeyecektir.
Karar anı gelmiştir. Herkes tavrını belirlemek zorunda. Ya birlikten yana olacaksınız, ya da gerilim ve kavga dolu bir geleceğe sürükleneceksiniz.
Hassas ortam tahrik ve kışkırtmalara müsaittir. Süreç dikkat, sağduyu ve akıl gerektirmektedir. MHP, bayrağın gönderden indiği yerde, maldan, mülkten ve candan vazgeçmeye hazırdır. Herkes ayağını denk almalı, kendine gelmelidir. Bu vatan sahipsiz değildir. Ancak sokaklarda arayacağımız, sokaklarda bulacağımız geleceğimiz yoktur. Biz başkaları sokakta iken, iktidarda olacağız ve terörü devlet gücü ile yeneceğiz.

ÖKSÜRDÜĞÜ HALDE CEKETLE ÇIKTI
BAHÇELİ, kürsüye "Devletin başına Devlet gelecek'' sloganı ile geldi. Bahçeli konuşmasını ikinci kez prompter kullanarak yaparken, hafif rahatsız olmasına ve sık sık öksürmesine rağmen ceket giydi. Bahçeli'nin konuşması öncesinde sahnede semah gösterisi yapıldı. Bahçeli'nin konuşmasının ortalarına doğru yağmur şiddetini artırdı. Bunun üzerine şemsiyeler açıldı.