Türk Kızılayı afet bölgesinde

Haiti'yi vuran 7 büyüklüğündeki şiddetli bir depremin ardından aynı gün yola çıkan Türk Kızılayı ekibi, afet bölgesine ulaştı ve acil yardım çalışmalarına başladı. Bir afet müdahale uzmanı ve bir psikologdan oluşan Türk Kızılayı ekibi, Dominik Cumhuriyeti üzerinden bir helikopter ile Haiti'ye ulaştı. Türkiye, Haiti'de meydana gelen deprem felaketinin ardından bu ülkeye 1 milyon ABD Doları nakdi yardımda bulunmayı kararlaştırdı. Dışişleri yaptığı açıklamada, 40 ton acil insani yardım malzemesi ve 10 kişilik AKUT ekibini taşıyan 4 askeri uçağın dün Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan Haiti'ye hareket ettiğini bildirdi.

KİMSESİZ ÇOCUKLARA ABD SAHİP ÇIKACAK

Amerikan yönetimi ve sivil toplum kurumları, depremde anne-babaları ve yakınlarını kaybeden çocuklara, ABD'de sahip çıkılacağını belirtiyor.

KURTULANLAR İKİNCİ KEZ YAŞAM SAVAŞI VERİYOR
Felaketten sağ kurtulanlar, bu kez de hayatta kalabilmek ve yardımlardan faydalanabilmek için kıyasıya bir mücadele veriyor. Bu yüzden çoğu zaman aralarında kavga çıkıyor.

SALGIN KORKUSU VE AÇLIK GÖÇE ZORLUYOR

Depremde onbinlerce insanın hayatını kaybettiği Port-au Prince kenti, hala ölüm saçıyor. Araç olmadığı için insanlar kentten yayan kaçıyor. Bir Haitili ise yaralı yakınını el arabasıyla götürüyor.

BİZE ULAŞIN