Haber turu

MISIR, Suudi Arabistan ve Gazze Şeridi'nin bazı kesimlerinde, birkaç günden bu yana süren yağışların hayatı olumsuz etkilediği bildirildi. Bölgedeki şiddetli yağmur, özellikle Gazze Şeridi'nin bazı kesimlerinde sele neden oldu. Kentteki 70 ev sel suları altında kaldı. Bu arada, İsrail Askeri İstihbarat Şefi Amos Yadlin, İsrail meclisi dışişleri komisyonuna verdiği brifingde, İsrail ile Türkiye'nin arasının açılmasının, Ankara'nın Batı'dan uzaklaşmasından kaynaklandığını söyledi.

RUSYA
BİR GAZETECİ POLİS DAYAĞI SONUCU ÖLDÜ: Rusya'nın Sibirya bölgesindeki Tomsk kentinde, bir grup polisin, yaptığı haberler nedeniyle dövdüğü gazeteci Konstantin Popov öldü. Tomskaya Nedelya gazetesinin muhabiri iki haftadır komadaydı.

KAZAKİSTAN ASTANA VE ANKARA ORTAK TATBİKAT ARAYIŞINDA: Kazakistan Savunma Bakanı Adilbek Jaksıbekov, Kazakistan ve Türkiye silahlı kuvvetlerinin ortak askeri tatbikata katılmaları imkanının incelendiğini söyledi. 2003'ten beri Türkiye'de 160'tan fazla Kazak askeri eğitim aldı.

ALMANYA TÜRK TERÖR SANIĞI, SUÇUNU İTİ- RAF ETTİ: Almanya'nın Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde dün yargılanmaya başlayan Kadir T. (24), "İslami Cihat Birliği" adına bir video kamera ve gece görüş cihazını Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde yargılanan Adem Yılmaz adlı terör sanığına verdiğini itiraf etti.

ARJANTİN KIRCHNER DARBEDEN KORKUYOR: Arjantin Devlet Başkanı Christina Fernandez de Kirchner'in askeri darbe korkusundan dolayı ülke dışına çıkmaya cesaret edemediği ileri sürüldü. Kirchner'in yurtdışı ziyaretlerine çıkmamasını medya organları böyle yorumluyor.
BİZE ULAŞIN