Lüks tatil 200 bin ölüye rağmen sürüyor

Tahminen 200 bin insanın öldüğü 10 gün önceki Haiti depremine rağmen adaya gelen lüks gemiler, çalışmasını hiçbir şey olmamış gibi sürdürüyor.

Cumartesi 23.01.2010 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 23.01.2010 12:58
ABONE OL
Amerikan Associated Press (AP) ajansının haberine göre, yerle bir olan başkent Port-au-Prince'den 100 kilometre uzaktaki Labadee limanına yanaşan "Royal Caribbean International-Celebrity" transantlantiği lüks yaşamı sürdürüyor.

*HAİTİLİ ÇOCUKLARIN DRAMI

AP'nin konuştuğu Labadee subtropikal tekne turu operatörlerinin Haitili emekçileri, "Biz ekmeğimizi bundan kazanıyoruz. Her (lüks) gemi yanaştığında bize 15 dolar kalıyor. Başka çaremiz yok" dediler.21 YAŞINDAKİ GENÇ, 10 GÜN SONRA ENKAZDAN ÇIKARILDI
Haiti'yi büyük ölçüde tahrip eden ve onbinlerce insanın öldüğü depremden 10 gün sonra 21 yaşındaki bir genç enkaz altından sağ kurtarıldı.

İsrail kurtarma ekibince başkent Port-au-Prince'te evlerinin enkazı altında kalan 21 yaşındaki Emmannuel Buso, susadığında idrarını içmek zorunda kaldığını söyledi.

Üç katlı evlerinin enkazında eşyanın, mobilyanın oluşturduğu hayat üçgeninde saklı kalan Emmannuel, "Kendimden geçtiğim an annemi gördüm, sonra uyandım yine onu gördüm" dedi. İsrail sahra hastanesinde gözetim altında tutulan Emmannuel, "Çoktan ölmüşüm sandım. Tanrı böyle istemiş" diye anlattı. Annesi ise Emmannuel'i toprağa toza bulanmış halde ilk gördügünde oğlunun öldüğünü zannetti.