Dünya görünmez mi oluyor?

Dünyanın önde gelen astrofizikçilerinden Dr. Drake, İngiliz The Sun gazetesine yaptığı açıklamada dünyanın uzaylılar için görünmez hale geldiğini iddia etti.

Galakside kaç tane zeki uygarlık olabileceğinin tahmini olan Drake Denklemi'ni hazırlayan ABD'li astronom ve astrofizikçi Dr. Frank Donald Drake, uzaya yayılan sinyallerin dijital devrimle birlikte sona erdiğini belirtti. Ve bunun sonucu olarak da hiçbir uzaylının onları tespit edemeyeceğini iddia etti.

Sun'ın haberine göre, Dr. Drake dünyanın 50 ışık yılı genişlikte bir analog TV, radyo ve radar yayınları katmanıyla çevrelendiğini belirtti.Drake sinyallerin yakındaki yıldız sistemlerine ulaşmak için yeterli olduğunu ama yok olduklarını da ekledi.

Dr. Drake, eski tip TV yayınlarının 1 milyon watt üretirken, dijital yayınların çok daha zayıf olduğunu açıkladı ve uydu sinyallerinin yeryüzünü hedeflediğini, neredeyse hiçbirinin uzaya sızmadığını ekledi.

Dr. Drake, uzaya kaçan radyasyonun en fazla 2 watt yani cep telefonunuzdan alabileceğiniz kadar bir miktar olduğunu ve bunun da dünyamızın çok yakın zamanda tespit edilemez hale gelmesini sağlayacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN