Apple mühendisi yeni nesil iPhone'u barda unuttu

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin Redwood kentinde bir barda bulunan cihazın Apple şirketinin merakla beklenen HD destekli yeni nesil iPhone'un prototipi olduğu ve şirketin bir mühendisi tarafından unutulduğu iddia edildi.

Salı 20.04.2010 00:00
Son Güncelleme: Salı 20.04.2010 11:06
ABONE OL
Teknoloji sitesi Gizmodo tarafından kamuoyuna açıklanan esrarengiz cihaz, Apple'ın bilinmeyen bir işletim sistemiyle çalışıyor, flaşlı kamerası, yüksek çözünürlüklü ekranı ve daha büyük bataryası var.
Apple şirketinin iddiaları yalanlamaması ve Gizmodo tarafından, Apple'ın cihazı geri istendiğinin açıklanması, cihazın, bu yılın sonunda piyasaya çıkması beklenen yeni nesil iPhone olduğu görüşünü güçlendirdi.

Teknik özelliklerini ayrıntısıyla açıklayan Gizmodo, barda bulunan bu cihazı 5 bin dolara satın aldığını belirtti. Cihazın büyük olasılıkla "gerçek" olduğunu yazan teknoloji sitesi, çalışanlarının bir hafta süreyle cihazla oynadıklarını, içini açtıklarını ve içinde "Apple" amblemini bulduklarını yazdı. Gizmodo, ayrıca cihazın uzaktan çalışmaz hale getirildiğini de belirtti.

Tüm dünyada 50 milyondan fazla iPhone satan ve karını geçen yıl ikiye katlayan Apple'ın gizemli cihazının özellikleri şöyle:

-Ön yüzde kamera
-Flaşlı daha büyük arka kamera
-iPad'de de yer alan mikro-sim girişi
-Yüksek çözünürlüklü ekran
-Ses kirliliğini önleyen ikinci mikrofon
-Metalik ses tuşları
-Alüminyum ve daha köşeli dış kaplama
-Yüzde 16 daha büyük batarya
-140 gram ağırlık (iPhone 3GS 137 gram)