Nakavt rekortmeni otelde eşini katletti

18 maç arka arkaya rakiplerini ilk rauntta nakavt ederek rekor kıran Venezüellalı Dünya Hafifsıklet Boks Şampiyonu Edwin Valero, otel odasında karısını üç yerinden bıçakladı

Adı elde ettiği başarılardan çok karıştığı şiddet olaylarıyla anılan Venezüellalı Dünya Hafifsıklet Boks Şampiyonu Edwin Valero, 24 yaşındaki karısını öldürdüğü suçlamasıyla gözaltına alındı. Olay önceki gece Venezüella'nın Valencia kentinde meydana geldi. Yerel polis yetkilisi Wilmer Flores, ünlü boksörün eşi Jennifer Carolina Viera de Valero'nun, eşiyle kaldığı Inter Continental Otel'de 3 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğünü açıkladı. Otel görevlileri tarafından yapılan açıklamada ise karısını neden öldürdüğü anlaşılamayan şampiyon boksörün, cinayetin ardından otelin resepsiyonuna koşarak "Karımı bıçakladım. Hemen ambulans çağırın" dediği belirtildi.

ANNESİNE SALDIRDI

Ruhsal sorunları olan ve alkol ile uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle bir süre tedavi gören 28 yaşındaki boksör, birkaç yıl önce annesine ve kız kardeşine saldırdığı için gözaltına alınmıştı. Geçmişte geçirdiği bir motosiklet kazasında beyninde kalıcı hasar meydana gelen Valero, geçen yıl da ABD'de içkili araç kullanarak bir kazaya neden olmuş ve bu ülkeye tekrar giriş yapması yasaklanmıştı. Ancak ünlü boksör kazanın ardından hızla iyileşerek ringe dönmüş hatta 18 maç arka arkaya rakiplerini ilk rauntta nakavt ederek rekor kırmıştı.

BİZE ULAŞIN