'Akülü araba'yla ehliyeti kaptırdı

İngiltere'de polis, çocuklar için yapılan ve saatte 8 km hız yapan akülü otomobille trafiğe çıkan sürücünün alkollü olduğunu anlayınca, ehliyetine 3 yıl süreyle el koydu

İngiltere'nin Colchester kentinde, Hava Kuvvetleri'nde mühendislik yapan 40 yaşındaki Paul Hutton, yakında oturan bir arkadaşına gitmek için kendi otomobilini garajdan çıkarmaya üşendi. 4 çocuk babası Hutton, bu yüzden 3-5 yaşları arasındaki çocukların kullanması için tasarlanmış 1 metre boyundaki akülü arabaya binerek yola çıktı. Ancak Hutton, caddede trafik polislerinin dikkatini çekti.

'BU ARAÇLA KAZA YAPILMAZ Kİ!'
Polisin dur ihtarına uymayarak saatte 8 kilometre hız yapan araçla ara sokaklara girmeye çalışan Hutton, kendisini motosikletle takip eden polislerden kaçamadı! Güçlükle araçtan çıkarılan 1.82 boyundaki Hutton'un aşırı derecede alkollü olduğu belirlendi. Geçmişte de alkollü olarak araç kullanırken polise yakalanan Hutton'a 85 sterlin ceza kesildi ve ehliyetine de 3 yıllığına el kondu. Olayın ardından konuşan Hutton, "Bu araç o kadar küçük ve yavaş ki, bir yayayı ezmem mümkün değil" dedi.
BİZE ULAŞIN