Kafkaslarda operasyon: 15 ölü

Rusya'nın Kafkas bölgesinde bulunan Dağıstan Cumhuriyeti'nde güvenlik güçleri militan gruplara yönelik operasyona başladı. 13 militan etkisiz hale getirilirken, 2 güvenlik görevlisi de yaşamını yitirdi.

Pazartesi 13.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 13.09.2010 12:05
ABONE OL
Ulusal Terörle Mücadele Komitesi'inden yapılan açıklamada, 10 militanın Dağıstan'ın başkenti Mahaçkale'de etkisiz hale getirildiği, 3 militanın da Kızılyurt kenti Komsomolskoye kasabasında öldürüldüğü belirtildi. 19 saat süren operasyonlarda 2 güvenlik görevlisi de öldü.
Rusya'nın Kafkasya bölgesindeki cumhuriyetlerde polis ve güvenlik noktalarına yönelik saldırılar sıklıkla yaşanırken, güvenlik güçleri de operasyonlarını artırıyor. Cumartesi günü patlayan bir araç nedeni ile Mahaçkale'de bir polis görevlisi yaralanırken, Cuma günü de bir başka polis yaşamını yitirmişti.

Kuzey Osetya'nın başkenti Vladikavkaz'da pazar yerine yönelik intihar eyleminde ise 17 kişi hayatını kaybetmişti. 140'dan fazla kişinin de yaralandığı olay toplumun büyük bir kesimi tarafından kınanırken, Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev saldırganların bulunmasını istedi.