Tekno-fobileri var

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazar 12.12.2010 ABONE OL
BLACKBERRY'Lİ TEK KARDİNAL
Amerikan gizli belgelerinde Papa'nın yakın çevresi teknoloji özürlü olarak niteleniyor. Belgelerde sadece Vatikan sözcüsü Federico Lombardi'nin Blackberry cep telefonu kullandığı belirtiliyor.

ONUNCU YIL HEDİYESİ
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, dört bakanın ortak makalesini okuduktan sonra "Avrupa Birliği Genel Sekreterliği'ne onuncu yıl doğum günü hediyesi oldu" yorumunu yaptı.

E-POSTA VE CEP YOK:
Belgelerde ABD'nin Vatikan ile ilişkiler bölümü şefi Julietta Valls Noyes, yönetici pozisyonundaki din adamlarının pekçoğunun bir e-postası bile olmadığını belirterek, "Yaş ortalaması 70 olan Vatikan'ın önde gelen isimlerinin çoğu yeni bilişim teknolojilerinden anlamıyor" diye yazıyor.
ESKİ STİL YAZIŞMA: Papa'nın yakın çalışma adamları, eski stil yazışmaları sürdürüyor. Şifreli ve kaotik bir dil kullanan Vatikan'ın, İsrail'e yolladığı bir mesaj ters anlaşılmış.
EL KAİDE'YE KARŞI ÖNLEM: Vatikan, olası bir El Kaide saldırısına karşı korunmak için, FBI'nın işbirliği önerisine son derece temkinli yaklaşmış.
'BERTONE ÇOK YETERSİZ': Belgelerde, Vatikan Başbakanı Tarcisio Bertone'nin yetersiz olduğu, Bertone ve çok sayıda üst düzey görevlinin İngilizce bile bilmediğine de dikkat çekiliyor.
"KÜBA ÜÇ YIL İÇİNDE ÇÖKECEK": Geçen Şubattaki bir belgede Küba'nın ekonomik sorunlar yüzünden 3 yılda dağılacağı belirtiliyor.
ASSANGE, ABD'YE GÖRE SUÇSUZ: Amerikan Kongresi Araştırma Komisyonu, yaptığı araştırmada belge açıklamanın suç teşkil etmediğini açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU