Obamalardan Noel mesajı

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama Amerikan halkının Noel'ini kutladı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cumartesi 25.12.2010 15:31 ABONE OL
Noel'in yılın en güzel zamanlarından biri olduğunu söyleyen Michelle Obama, Beyaz Saray'da Amerikan halkıyla birlikte Noel kutladıklarından dolayı çok şanslı olduklarını söyledi. Beyaz Saray'ın 'halkın evi' olduğunu ifade eden Michelle Obama, Noel süresince olabildiğince çok kişiyi ağırlamak için evlerinin kapılarını halka açtıklarını ve bu ay 100 binden fazla kişinin Beyaz Saray'ı ziyaret ettiğini söyledi.

Konuşmasında görevleri nedeniyle evlerinden uzakta Noel kutlayanlara da yer veren Michelle Obama, ordunun ülkeyi korumak için görev yaptığı sürece verdiği kurbanların kendi kurbanları olacağını belirtti.

Noel'de Afganistan gibi ülkelerde görev yapan askerlerin ailelerine büyük görev düştüğünü ifade eden Michelle Obama, onlara minnettarlıklarını belli etmek için askeri uzman olmaya gerek olmadığını, destek olmanın birçok yolu olduğunu kaydetti.

ABD Başkanı Barack Obama da, evlerinden uzakta Noel'i kutlamak zorunda kalanlara dikkat çekerek, kilometrelerce uzakta cesurca görevlerini yapan Amerikan halkının sevdiklerinden uzakta Noel'i karşıladıklarına vurgu yaptı.

Birkaç hafta önce Afganistan'a düzenlediği ziyaret sırasında askerlere, evlerinden uzakta görev yapmalarına rağmen ailelerinin ve tüm Amerikan halkının kendilerini desteklediğini, ve her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Noel'de Amerikan halkını, askerleri nasıl desteklemeleri konusunda cesaretlendirdiklerini ifade eden Obama, askerlerin ve askerlerin dönüşünü bekleyen ailelerin bu yükün bir payından daha fazla sorumluluk taşıdıklarını söyledi.

Obama, "Bu Noel'de onları düşündüğümüzü ve onlar orada bizim için bulundukça Amerika'nın da onlar için burada bulunacağını hatırlatalım" dedi. ABD Başkanı Barack Obama konuşmasının sonunda, eşi Michelle, kızları Alia, Sasha ve köpekleri Bo adına herkesin Noel'ini ve Yeni Yılı'nı kutladı.

BUGÜN NELER OLDU