Ermeni yasası mimarı Boyer’e...

Fransa 'sözde Ermeni soykırımını inkarı suç sayan yasayı' kabul etti, küstah tasarının ardındaki isim ise Valerie Boyer'di. Takvim gazetesi adresi gösterince Türkler, Valerie'nin internet sitesini çökertti, bir de şu mesajı verdi: Önce Cezayir'e bak!

Pazartesi 26.12.2011 08:47
Güncelleme: Pazartesi 26.12.2011 08:51
ABONE OL
Fransa, ekonomik krizi bir kenara bıraktı, sözde soykırım yalanına sarıldı. Tarihi iftiraya en büyük desteği veren isim ise Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy oldu. Zira Fransa'da yaşayan 500 bin Ermeni'nin oyu, önümüzdeki yıl cumhurbaşkanlığı için yeniden aday olacağını açıklayan Sarkozy'nin iştahını kabarttı. Sarkozy'nin gazına gelen Fransa Ulusal Meclisi, "tarihi yalan" için oylama yaptı. 48 kendini bilmez, sözde Ermeni soykırımını inkar edenlere yönelik cezayı öngören yasa tasarısını onayladı.

DİASPORANIN DOSTU
Türkiye ile Fransa arasında krize yol açan o tasarının ardında ise Cezayir asıllı Fransız vekil Valerie Boyer (49) vardı. Tasarıyı Fransız parlamentosuna taşıyan Boyer, aslında Ermenistan Dostluk Grubu başkan yardımcısıydı. Tam bir Türk düşmanı olan Valerie, Ermeniler'in Fransa'da en yoğun yaşadığı kent olan Marsilya'dan milletvekili seçilmişti. İşte kendi geçmişine bile Fransız olan Boyer'e Türkler sanal alemde tepki yağdırdı. TAKVİM, Boyer'in adresini verince Türkler harekete geçti.

HER ŞEY 'OY' İÇİN...
Türkler Valerie'nin e-mail kutusuna tepki mesajları yağdırırken Türk hackerler da internet sitesini çökertti. Türk hackerler, www.valerie-boyer.fr adlı internet sitesini, www.grayhatz.co/fr.html adlı internet sitesine yönlendirdi. Siteyi 'hack'leyen Türk bilgisayar korsanları şu açıklamayı yaptı: "O kadar düşünce özgürlüğüne saygılı bir ülkesiniz ki! 'Ermeni soykırımı diye bir şey yoktur' diyerek bir gerçeği dile getiren birinin hapse atılmasının yolunu açıyorsunuz. Sizin meclisiniz önce kendi sorunu olan Cezayir'de yaptığı insanlık suçu olan soykırımınızı konuşsun. Biz biliyoruz ki Türkiye'de yaşayan Ermeniler sizin ülkenizde yaşayan ve diasporadan nemalanan Ermeniler'den çok daha farklı. Siz diaspora Ermenileri... Devlet arşivlerini açıp gerçeklerle yüzleşemeyecek kadar korkaksınız. Siz Fransızlar, oy için gerçekleri hiçe sayan zavallılarsınız."

SANAL DARBE
Yasanın mimarı olan UMP Marsilya Milletvekili Valerie Boyer'in irtibat adreslerine tepki mesajları yağdı. İşte Boyer'in tüm irtibat adresleri: E-mail: vboyer@valerie-boyer.fr vboyer@assemblee-nationale.fr Adres: 99 Avenue de la Rose 13013 Marseille 306 Route des 3 Lucs la Valentine 13011 Marseille Telefon: (00 33) 491 06 54 33 Faks: (00 33) 491 06 54

İNKARA ALIŞIK
Valerie Boyer, 'inkar' yasasının mimarı. Nicholas Sarkozy'nin çok yakın arkadaşı... Cezayirli bir babanın kızı olmasına rağmen, "Fransa, Cezayir'de soykırım yapmadı" diyecek kadar da Fransız...