ABD Başkanı'na bebek eli

Hawaii'deki askeri deniz üssünü ziyaret eden ABD Başkanı Obama, kucağına aldığı 8 aylık bebek elini ağzına sokunca "Bu kadar büyük burnu gördü, şaşırdı" dedi

Salı 27.12.2011
ABONE OL
ABD Başkanı Barack Obama ve ailesinin, Hawaii'de katıldıkları Noel kutlamalarında eğlenceli görüntüler vardı. Başkan Obama, eşi Michelle Obama ve kızları Sasha ile Malia, Noel etkinliklerine Kailua Sahili'nde tuttukları lüks evlerinde başladı. Haki bir pantolon ile spor açık mavi gömlek giyen Obama önce kiliseye gitti. Başkan'ın daha sonraki adresi ise First Lady ile Hawaii'de bulunan Kaneohe Körfezi'ndeki askeri deniz üssüydü. Çift, burada çoğu Irak ve Afganistan'da savaşmış gazilerle bir araya geldi. Asker ve aileleri ile yakından ilgilenen ikili, hatıra fotoğrafları çektirdi ve bol bol imza dağıttı.

LÜKS TATİLE DEVAM...

Obama çiftinin çocuklarla yakından ilgilenmeleri sırasında ise ortaya ilginç görüntüler çıktı. 8 aylık Cooper'ın Başkan Obama'nın ağzına eline sokması sırasında salonda eğlenceli anlar yaşandı. Başkan Obama da "Cooper bu kadar büyük burnu görünce şaşırdı" sözleri ile kendisi ile dalga geçti. Askerlerle Noel yemeğini yiyen Obama çifti daha sonra ABD basını tarafından kriz döneminde aşırı lüks bulunan tatil evlerine döndü. Ailenin her yıl çıktığı ve yaklaşık 4 milyon dolara (yaklaşık 7.5 milyon lira) malolan Hawaii tatili, ABD basınında sert eleştirilere maruz kalmıştı.

DIŞ HABERLER

https://www.sabah.com.tr