Dev timsah çim biçme makinesini kaptı

Avustralya'da Sydney yakınlarındaki bir hayvanat bahçesinde yaşayan 500 kiloluk tuzlu su timsahı Elvis, bahçıvanın koca çim makinesini kaptı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Perşembe 29.12.2011 11:47 ABONE OL
Elvis'in bulunduğu havuzun kenarındaki çimleri biçen bahçıvan, timsah üzerine gelmeye başlayınca çim makinesini ona yöneltti. Ancak timsah bu "oyuncağı" çok beğendi. Bahçıvan makinesini vermemekte dirense de bir süre sonra, 5 metre uzunluğundaki sürüngen karşısında pes etmekten başka çare bulamadı. Timsah çalışan çim makinesini havuzuna götürdü.

Elvis, iki dişinden olduğu mücadelenin ardından oyuncağını kaptırmamak için uzun süre havuzun dibine çöken makinenin yanından ayrılmadı.

Çim makinesi, Elvis'i taze kanguru etiyle başka bir yere çeken bakıcıların yardımıyla sudan çıkarıldı.

Bakıcıları, yaklaşık 50 yaşındaki Elvis'in önceleri Darwin'in kuzey sahillerinde doğada yaşadığını, ancak sık sık gezi teknelerine saldırmasının ardından hayvanat bahçesine getirildiğini belirtti. Düşen dişlerin sorun olmadığını, yerine kısa sürede yeni dişlerin geleceğini söyleyen bakıcılar, huysuz Elvis'in, arkadaş olsun diye daha önce yanına getirilen iki dişiyi de öldürdüğünü anlattı.

BUGÜN NELER OLDU