Sınırdaki köye Suriye bayrağı çektiler

Suriye askerlerinin, Türkiye sınırı yakınında bulunan Harabjoz köyündeki bazı evlerin çatısına Suriye bayrağı çekerek siper oluşturduğu gözlendi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Suriye'deki olayların artması üzerine ülkelerini terk ederek Hatay'ın Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinden Türkiye'ye giriş yapan Suriyelilerin geçişini engellemek amacıyla Suriye ordusu tarafından çeşitli önlemler alınıyor.

Suriyelilerin, Türkiye'ye geçiş güzergahı olan ve Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü yakınlarında terk edilmiş durumda bulunan Harabjoz köyündeki evlerin çatılarına Suriye bayrağı diken askerlerin, çatılarda kum torbalarından siper oluşturduğu görülüyor.

Güveççi köyü sakinlerinden ismini açıklamak istemeyen bir kişi, sınıra yakın köylerdeki bazı evlerin çatılarına Suriye askerlerinin önceki gün bayrak diktiğini ve nöbet tutmaya başladığını belirterek, bölgede zaman zaman silah ve patlama sesi duyduklarını söyledi.

Bu arada, sabah saatlerinde 10 kişilik bir ailenin sınırı geçerek Topraktutan köyünden Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi.

Suriyeli ailenin, işlemlerinin ardından uygun görülen çadır kente yerleştirileceği kaydedildi.
BİZE ULAŞIN