Kocadan korkunç intihar yorumu

12 yıl önce kocası tarafından kezzap saldırısı ile hayatı zehir olan 33 yaşındaki Fakhra Younus, Roma'da bir binanın 6. katından atlayarak intihar etti.

İntihar ederken Younus'un "insana benzemiyorum, artık dayanamıyorum" dediği belirtildi.

Fakhra, Dışişleri Bakanı Hina Rabbani Khar'ın kuzeni olan Bilal Khar ile evlendikten kısa süre sonra üç eşi daha olduğunu öğrendi. Bunun üzerine 2000 yılında ayrılmaya karar verdi. Ancak uyurken kocası Bilal Khar tarafından yüzüne kezzap atılan Younus'un burnu, saçları, bir kulağı, dudakları ve göğüsleri yanarken bir gözü de kör oldu. Saldırı anında 5 yaşındaki oğlu da oradaydı. 39 ameliyat geçiren Younus yüzünün kendisini esir aldığını ifade ediyordu.

17 Mart'ta intihar eden Younus'un naaşı Karachi'de toprağa verildi. Younus'un intihar ederken Pakistan kanunlarının duyarsızlığından yakındığı belirtiliyor. Çünkü kocası 2002 yılında tutuklanıp sadece 5 ay cezaevinde kalıp salıverilmişti.

Kocasından tüyler ürperten yorum
Khar ise eski eşinin intiharından sonra TV'de yaptığı açıklamada "Saldırıyı benimle adaş bir başkası yaptı. Eski eşim kendisini parası bittiği için öldürdü, korkunç yaralar yüzünden değil" dedi.

Fakhra Younus'un babası Tehmina Durrani, "Sanırım bütün ülke bir Pakistan vatandaşına 13 yıldır yabancı bir ülkenin kucak açmasından utanç duymalı. Çünkü biz ona ne adalet ne güvenlik sağlayabildik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN