9 arkadaşını uykuda kurşuna dizdi

Afganistan'ın doğusundaki Paktiya vilayetinde bir polis, uykuda olan 9 meslektaşını kurşuna dizdi. Öldürdüğü meslektaşları arasında öz kardeşi de bulunuyor.

Meslektaşlarını öldüren polisin saldırı sonrası kaçtığını belirten Paktiya İl Emniyet Müdürü Devlet Han, olayın gece 03.00'te meydana geldiğini söyledi. Emniyet müdürü Han, "Gece 03.00'te nöbeti devraldıktan sonra uyuyan arkadaşlarını yataklarında kurşuna diziyor. Onların silahlarını da yanlarına alarak, polise ait bir araçla kaçıyor" dedi.

Saldırganı "korkak" olarak nitelendiren Paktiya İl Emniyet Müdürü Devlet Han, öldürülen polisler arasında saldırganın kardeşi ve polis şefinin de bulunduğunu açıkladı.

Saldırganın iki kardeşi ise, olayla bağlantısı olup olmadığını araştırmak amacıyla Afgan polisi tarafından gözaltına alındı.

TALİBAN: SALDIRIYI BİZ GERÇEKLEŞTİRDİK
Saldırı sonrası mesaj yayınlayan bir Taliban yetkilisi, polis merkezindeki eylemi militanlarından birinin gerçekleştirdiğini duyurdu. Mesajda, 9 polisi öldürdükten sonra militanın kaçmayı başararak saflarına katıldığı da belirtildi.

Bu ay başında Afganistan'ın Kandahar bölgesinde ABD üssünde görev yapan bir Amerikan askeri, bir kilometre uzaklıktaki köyü basarak, çoğu çocuk ve kadın 17 kişiyi kurşuna dizerek öldürmüştü.

Ntvmsnbc
BİZE ULAŞIN