En pahalı köpek düğünü

ABD'de köpek çift, toplam 250 bin dolarlık düğünle hayatlarını birleştirdi. "En Pahalı Köpek Düğünü"nde gelinliğe 6 bin, damatlığa 5 bin dolar harcandı

ABD'nin New York kenti şimdiye kadarki en pahalı köpek düğününe ev sahipliği yaptı. Guinness Rekorlar Kitabı'na "Dünyanın En Pahalı Köpek Düğünü" olarak geçen mutlu günde dişi Baby Hope ile erkek Pasternak isimli köpekler hayatlarını birleştirdi. Toplamda 250 bin dolar (455 bin TL) harcanan düğünde Hope'un gelinliği 6 bin dolara (11 bin TL), Pasternak'ın damatlığını da 5 bin dolara mal oldu. 5 bin dolarlık sushinin ikram edildiği düğünde çiçekler için 29 bin dolar ve orkestra için de 15 bin dolar harcandı. Ancak Hope ve Pasternak'ın cömert düğünleri diğer türdeşleri için de umut oldu.

ZATEN ÂŞIKLARDI

Sevimli iki köpeğin düğünü ayrıca çok önemli bir hayır işine de ev sahipliği yaptı. Düğüne katılan 250 davetli, kişi başına 10 bin dolar ödeyerek yardıma muhtaç köpekler için 2.5 milyon dolar (4 milyon 500 bin TL) topladı. Düğünü organize eden Wendy Diamond isimli hayvansever, "Hope ve Pasternak birbirine aşıktı. Onları evlendirmek bizim için büyük bir mutluluk olacaktı. Düğünlerini efsaneleştirmek için biraz fazla çalışmamız gerekiyordu. Ancak düğünün sonunda sadece Hope ve Pasternak değil herkes muradına erdi. Hem birbirini seven çift evlendi, hem dünya rekoru kırıldı hem de sahipsiz köpekler unutulmadı" dedi.
BİZE ULAŞIN