"Keskin nişancılar üzerime ateş açtı"

Suriye'deki olayları izlerken Halep'te yaralanan AA Foto Muhabiri Sinan Gül, Gaziantep'e sevk edildi. Gül, keskin nişancıların açtığı ateş sonucu yaralandığı anı paylaştı.

Suriye'nin Halep kentinde keskin nişancıların kurşunlarının isabet etmesi sonucu iki ayağından yaralanan Gül, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın desteğiyle Şaar bölgesinden Kilis'e getirildi.

Esed rejimine bağlı Suriye Ordusu'nun keskin nişancılarına hedef olan Gül, yaralandığı sırada yaşadıklarını paylaştı.
Gül, beraber olduğu muhalif grubun Suriye Ordusu'na ait askeri üsse operasyon düzenlediğini, AA ekibinden Muhabir Samet Doğan ve Kameraman Kenan Yeşilyurt ile operasyonu takip etmek için çatışma bölgesine gittiklerini belirtti.

Çatışma bölgesinde keskin nişancılar ateş etmeye başlayınca bir arabanın arkasına sığındıklarını anlatan Gül, şöyle devam etti:

''Keskin nişancılar ateş açmaya başlayınca yanımızda muhalif asker kalmadı. Onlar ilerleyince ortamın güvenli olduğunu zannettim ama yine de temkinli davranarak Kenan'a yerinde kalmasını söyledim. Sonra yolun karşısındaki arabayı kendime siper etmek için yolun karşısına fırladım. Tam arabanın yanına giderken yoğun ateş altında kaldım. Keskin nişancılar direkt üzerime ateş açtı. Ayağımdan ve baldırımdan vuruldum. Beni alamadılar uzunca bir süre... Sürekli üzerime ateş ettiler.

Arabayı siper aldığım için başka kurşun isabet etmedi. Kan kaybım vardı, onu fark ettim. Kenan yanıma gelecekti, ''gelme'' dedim. Sonra boynumdaki şalı turnike yaptım. Sonra muhalifler bir kamyon buldular, o kamyonu keskin nişancılara siper yaparak beni oradan çıkarttılar.''

Muhalifler tarafından Halep'teki Daruş eş-Şifa Hastanesi'ne götürüldüğünü anlatan Gül, ilk müdahale yapıldıktan sonra Türkiye'nin de girişimiyle muhaliflerin otomobille Kilis'e getirildiğini söyledi.

Hayati tehlikesinin bulunmadığını kaydeden Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Gül'ün tedavisine Gaziantep'te devam edilmesinin kararlaştırıldığını bildirdiler.

Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Sinan Gül, burada tedavi altına alındı.

BİZE ULAŞIN