Felix ekstrem sporu bıraktı

Dünya'ya yaptığı 'ölümcül atlayış' ile tüm dünyanın dilinden düşmeyen Felix Baumgartner ekstrem sporu bıraktığını açıkladı.

Avusturya medyasına konuşan Baumgartner, '"Son atlayışım ile ulaşabileceğim her şeye ulaştım. Bu benim hayatımın en büyük projesiydi. Artık Joe Kittinger (daha önceki rekorun sahibi) gibi koltukta oturmak ve yeni nesle örnek olmak istiyorum." dedi.

"Tüm bu olanlardan sonra hayatta kaldığım için mutluyum." ifadelerini kullanan Avusturyalı sporcu, hayatına helikopter pilotu olarak devam edeceğini söyledi.

Baumgartner ilk atlama denemesinin başarısız olmasından sonra olayın gerçekleşmeyeceğini düşünmeye başladığını ifade ederek, "Son olarak bu proje için akıttığım her damla ter çok kıymetli." dedi.

Ters bir durumda 15 saniye içerisinde öleceğini bilecek olmasını 'çok zor bir durum' olarak niteleyen Baumgartner, "İşlerin yüzde 95 yolunda gideceğine inanmasam bu işe kalkışmazdım." ifadelerini kullandı.

"En büyük korkunuz nedir? sorusuna '"Hayatta hiç korkmadım. Sadece serbest düşüş sırasında vücudumu sabit bir pozisyona ulaştırana kadar tedirgindim." cevabını veren Baumgartner, "Tek korkum ses duvarını aşamamaktı." dedi.

BİZE ULAŞIN