Yavru Vatan'da First Lady'ler kavgası

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun eşi Meral Eroğlu, 'Beni tehdit ediyor' diyen Başbakan'ın eşi Gülin Küçük'e dava açtı.

İktidardaki Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) 21 Ekim'de yapılacak kurultayı öncesinde adaylar arasında yaşanan çekişme, zincirleme skandallara da neden oldu. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakan İrsen Küçük arasındaki ipler, eşlerinin mahkemelik olmasıyla iyice gerildi.

Meral Eroğlu, kendisi hakkında dedikodu çıkarttığını söylediği Gülin Küçük'e dava açtı. Gülin Küçük ile KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, geçen hafta Başbakan'ın makam aracı ile Gazimağusa'da Kurultay öncesi delegelerle görüşmeler yapmak istedi. Gazimagosa'daki delege ziyaretleri sırasında takip edildiklerini ve fotoğraflarının çekildiğini iddia eden Gülin Küçük, en yakın karakola giderek şikayetçi oldu.
Eroğlu ailesinin yakını olduğu ifade edilen ve partinin Gazimagosa kurultay delegesi olduğu belirtilen Hakan Bayraktar, poliste üç saat sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı. Bu gelişmeler üzerine Meral Eroğlu, Gülin Küçük ve ailesine 'zem ve kadih' davası açtı. Olay bugün KKTC de yayınlanan Havadis gazetesince okurlara duyuruldu.

KKTC Başbakanı Küçük'ün imzasını taklit ederek sahte talimat belgeleri hazırladığı iddiasıyla Kamu Hizmeti Komisyonu Üyesi Mustafa Tanju Tokay da gözaltına alınmıştı. Tokay'ın davası sürüyor.

BİZE ULAŞIN