Camiden "teslim ol" diyorlar

Muhalifler, teslim olmak istemeyen Esad'a bağlı Suriye askerlerini camiden yaptıkları anonslarla ikna etmeye çalışıyorlar.

Suriye'nin İdlip kentine bağlı Aleni köyünü ele geçiren muhalifler, teslim olmak istemeyen Esad'a bağlı Suriye askerlerini camiden yaptıkları anonslarla ikna etmeye çalışıyorlar.

Edinilen bilgiye göre, muhaliflerin kontrolüne geçen Aleni köyünde bir karakola sığınan Suriye ordusuna bağlı askerler teslim olmak istemedi.

Muhalif güçler, ordu mensuplarını ikna etmek için köydeki cami hoparlöründen barış mesajları içeren anonslar yaptı.
Muhaliflerin, Esad'a bağlı askerlere ''Bizler aynı dinin temsilcileriyiz. Canınız, malınız, namusunuz bizim emanetimizdir. Ya teslim olun ya da burayı terk edin, gitmenize izin verilecek. Hepimiz Suriye'nin evlatlarıyız. Allah'ın izniyle Suriye'ye özgürlük gelecek. Zafer mazlum Suriye halkının olacak. Allah'ın adı için teslim olursanız size zarar verilmeyecek. Yaralılarınız da var, onları tedavi edelim'' şeklindeki anonsları Altınözü ilçesine bağlı Ziyaret köyünden de duyuldu.

Bu arada, İdlip kentine bağlı Salkin kasabası ve çevredeki köylerde de Esad güçleri ve muhalifler arasında şiddetli çatışmalar devam ediyor.

Çatışma sesleri, kasabanın hemen karşısındaki Altınözü ilçesine bağlı Ziyaret köyünden de duyuluyor. Kasabadan zaman zaman dumanlar yükseldiği de görülüyor.

BİZE ULAŞIN