New York'un ciğerlerine rekor bağış

New York'taki ünlü Central Park'ın koruma kurulu üyesi ABD'li milyarder John Paulson parkın yararına kullanılması için 100 milyon dolar bağışlayacağını duyurdu

New York'un Manhattan bölgesinde bulunan ve "kentin akciğerleri" olarak tanımlanan ünlü Central Park, her yıl yaklaşık 25 milyon ziyaretçiye hizmet veriyor. New Yorkluların temiz hava almasını sağlayan; filmlere ve dizilere de mekân olan bu devasa parkı gözeten koruma kurulu, ABD'li milyarder işadamı John Paulson'ın verdiği müjdeyle rahat bir nefes aldı. Paulson, Central Park'a 100 milyon dolar bağışta bulunacağını açıkladı. Hedge fon yöneticisi Paulson, 100 milyon dolarlık bağışı geçtiğimiz haziran ayından itibaren seçildiği Central Park Koruma Kurulu'na yapacağına söyledi. New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg ile katıldığı bir toplantıda bağış kararını açıklayan Paulson, Central Park'ın çocukluğundan itibaren hayatının bir parçası haline geldiğini söyledi. Forbes dergisinin zenginler listesinin 61'inci sırasında olan Paulson geçtiğimiz yıllarda yaptığı cömert bağışlarla da tanınıyor.

BAĞIŞLARLA TANINIYOR
Paulson, New York Üniversitesi Mezunları Derneği'ne 20 milyon dolar, yazlık evinin bulunduğu Southampton Hastanesi'ne 5 milyon dolar, babasının doğduğu Ekvador'un Guayaquil Hastanesi'ne de 15 milyon bağış yapmıştı.
BİZE ULAŞIN