Kiminin evliliği kiminin de işi kaçamakla bitti

CIA Başkanı Petraeus'un yasak aşkı, benzer örnekleri hatırlattı. Kaçamakları, IMF eski başkanı Strauss-Kahn'ın kariyerine, Kaliforniya Valisi Schwarzenegger'in ise evliliğine mal olmuştu

ABD ordusunun en başarılı isimlerinden CIA Başkanı David Petraeus'un ihanet haberi gündeme bomba gibi düşerken, bu skandal, yakın geçmişteki benzer "üst düzey aldatma" olaylarını getirdi.

IMF'DEKİ KOLTUĞU GİTTİ

Petraeus'un hayatını kaleme alan Paula Broadwell ile 3 senedir gizli bir ilişki yaşadığının ortaya çıkması, işini kaybetmesine neden olurken, ihanetle ilgili haberler üç gündür gündemde. 37 yıllık eşinden özür dileyen ve istifasını sunan Petraeus, adı yasak aşka karışan ilk isim değil. İşte en çarpıcı örnekler:
ABD'nin eski Kaliforniya Valisi film yıldızı Arnold Schwarzenegger, eski eşini evlerinde çalışan temizlikçiyle aldattığını açıklamış ve çeyrek asırlık eşinden ayrılmıştı. Skandal, 'Terminator' iki dönem valilik görevini bitirdikten sonra patlak vermişti.
Eski IMF Başkanı Dominique Strauss- Kahn'ın adı, New York'ta bir taciz skandalına karıştı, oteldeki temizlik görevlisine tecavüz etmekle suçlanmıştı. Skandal patlak verince de Fransa Cumhurbaşkanlığı adaylığını, IMF Başkanlığını ve eşini kaybetmişti.

BEYAZ SARAY'A DA UZANDI

Strauss-Kahn'ın aksine, Amerikan başkanlığı döneminde stajyer Monica Lewinsky ile ilişki yaşadığı ortaya çıkan Bill Clinton, evliliğini ve siyasi kariyerini yasak aşka rağmen koruyabildi. Amerikan halkının hâlâ en sevdiği başkanlardan olan ve eşi de Obama'nın ilk döneminde Dışişleri Bakanlığı yapan eski başkan Clinton, kendi adıyla kurduğu vakfı aracılığıyla ülkenin en çok kazanan siyasi isimleri arasında geliyor.
2009 yılında, Cumhuriyetçi Parti'den South Carolina Valisi Mark Sanford da gizlice gittiği Arjantin'de bir kadınla yaşadığı evlilik dışı ilişkiyi gözyaşları için de itiraf etmiş, aynı partinin 'yükselen yıldız'ı ve muhafazakâr tutumlarıyla tanınan Nevada Senatörü John Ensign da aynı tarihlerde, bir çalışanıyla gönül ilişkisi yaşadığını kabul etmişti. DIŞ HABERLER

BİZE ULAŞIN