Kalaşnikoflu kraliçe çatışmada öldürüldü

Meksika'da polis uyuşturucu kartelleriyle çatıştı. Öldürülen 5 kişiden biri herkesi şaşırttı. Araçtan eyalet güzeli Higuera'nın cansız bedeni çıktı

Meksika'da uyuşturucu kartelleriyle polis arasında 2006'dan bu yana çıkan çatışmalarda 47 bin kişi öldü. Önceki gün Sinoloa eyaletinde çıkan son çatışmada ise kartel üyelerinin yanında bir eyalet güzeli de öldürüldü. Şubatta Sinoloa eyaletinin en güzel kızı seçilen 20 yaşındaki Marco Antonio Higuera, kaçakçılar ile askerler arasındaki çatışmada hayatını kaybetti.

ELİNDE BARUT İZİ BULUNDU
Bir saat süren çatışmada Meksikalı güzelin yanında Kalaşnikof tüfek de bulunması akıllara "Acaba çatışmada polise ateş mi etti" şüphesini de beraberinde getirdi. Otopsi sonrası genç kadının parmaklarında barut izi bulunması nedeniyle silah kullanma ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi. Çatışmada Higuera ile birlikte biri kadın üç kaçakçı daha öldürüldü, uyuşturucu ve silah dolu 6 araç da ele geçirildi. Higuera'nın kartel üyesi erkek arkadaşı ile araçlardan birinde olduğunu ve ölenlerden birinin de bu kişi olduğu öğrenildi. Çatışmanın uyuşturucu kartelleri ile güzellik kraliçelerinin ilişkisinin konu edinildiği "Miss Bullet / Bayan Kurşun" filminin çekildiği yerde gerçekleşmesi ise "trajedi" olarak yorumlandı. Higuera, Sinaloa'yı temsilen temmuz ayında katıldğı Miss Meksika Güzellik Yarışması'nı kazanamamıştı. Meksika'da güzellik kraliçelerinin isimleri sık sık uyuşturucu kaçakçıları ile anılıyor. Bunun en büyük nedeni ise uyuşturucu baronlarının güzelleri kendileriyle birlikte olmaya zorlaması.

BİZE ULAŞIN