550 milyon doları iki talihli paylaştı

ABD'de 16 haftadır devreden lotoda, 550 milyon dolar iki kişiye çıktı. Tutturma olasılığı 175 milyonda bir olan oyunun talihlileri ise açıklanmadı

ABD'de dün akşam sonucu açıklanan lotoda, ülke rekoru kırıldı. 16 haftadır devreden ikramiye katlanarak tam 550 milyon dolara ulaşırken, büyük ikramiye ismi açıklanmayan 2 kişi arasında paylaşıldı. ABD'de oynanan Powerball isimli loto oyununda, 550 milyon dolarlık büyük ikramiye iki bilete çıktı. Ülke tarihinde çıkan en büyük ikinci ikramiyeyi paylaşacak olan iki talihlinin biletlerini Arizona eyaletinin güney batısından ve Missouri eyaletinin orta batı bölgesinden aldıkları açıklandı.

KUYRUKLAR OLUŞTU

Dün gece geç saatte yapılan çekilişte, 5, 16, 22, 23, 29, 6 numaraları kazananı belirlerken, ikramiyenin rekora koşması nedeniyle son hafta içinde ülke çapında dakikada 130 milyon bilet satıldığı açıklandı. İstatistikçiler, büyük ikramiyeyi kazanma olasılığının 175 milyonda bir olduğunu ve bu olasılığın, ABD Başkanı olma ya da üzerine yıldırım düşerek ölme ihtimalinden bile daha az olduğunu belirtse de, şansını denemek isteyen binlerce kişi, çekiliş saatinden önce uzun kuyruklar oluşturdu.

İKİNCİ BÜYÜK İKRAMİYE
Ülke tarihinde, şans oyunlarında en çok kazandıran büyük ikramiye ise "Mega Milyon" oyununa ait. Dokuz ay önce mart ayında, Kansas, Illinois ve Maryland bölgelerinden aldıkları biletler ile üç kişi 656 milyon dolar kazanmıştı. ABD'de powerball lotosu 42 eyalette, Colombia bölgesinde ve Virgin Adaları'nda oynanıyor.

BİZE ULAŞIN