Tuvalete atılan bebek kurtarıldı

Çin'de polis, doğumdan sonra tuvalete atılıp üstüne sifon çekilen bebeği atık su borusunu yerinden söküp, parça parça kırarak çıkardı

Çin'de bir bebek tuvalete atılıp üzerine sifon çekildikten sonra, kanalizasyon borusundan sağ olarak çıkarıldı. Bütün dünyayı dehşete düşüren olay, tuvalet borusundan gelen ağlama seslerini polise bildiren komşular sayesinde ortaya çıktı. İki günlük bir erkek çocuğu olduğu açıklanan bebeği tuvalete atan kişi hakkında cinayete teşebbüsten soruşturma başlatılacağını belirten polis, çocuğun anne babasının şüpheli olarak arandığını duyurdu. Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletine bağlı Jinhua kentindeki dört katlı bir binada meydana gelen korkunç olayın haber verilmesinin ardından tuvalet borusunda bebeğin sıkıştığı kısmı keserek minik çocuğu çıkaran ekipler, daha sonra onu kontroller için hastaneye kaldırdı. Bir saati aşkın titiz bir çalışmanın sonucunda 10 santimetrelik borunun parça parça kırılmasıyla erkek bebek dışarı çıkarıldı. 2.3 kilo ağırlığındaki bebeğin, en az 2 saat tuvalet borusunda kaldığı belirlendi. Hhaber, Çin'de de büyük öfkeye yol açtı.

TEK ÇOCUK POLİTİKASI

Tek çocuk politikasının titizlikle uygulandığı Çin'de birçok ailenin çocuğunu doğumdan hemen sonra terk etme ya da öldürme yolunu seçtiği bildiriliyor. Yaşam şartlarının zor olduğu bölgelerde de istenmeyen çocukların terk edilmesine sıklıkla rastlanıyor.

BİZE ULAŞIN