'Bende Jedi şansı var'

ABD'de Powerball adlı lotodan 425 milyon dolar kazanan ve Star Wars filminin hayranı olan talihli çekini almaya, üstünde "Bende Jedi şansı var" yazan tişörtle gitti

ABD'de 19 Şubat'ta çekilişi yapılan Powerball isimli şans oyunundan 425 milyon dolarlık (905 milyon TL) kazanan kişi, Kaliforniya eyaletinin Milpitas kentinde düzenlenen törenle ikramiyesini aldı. Şubattan bu yana kimin kazandığı bilinmeyen ikramiye için önceki gün eyalet şans oyunları yetkililerine başvuran emekli B.Raymond Buxton, ikramiye çekiyle yüzünü gizledikten sonra kameralara poz verdi. Üzerinde Yıldız Savaşları'nın ünlü karakteri Yoda'nın resmi bulunan ve "Bende Jedi şansı var" yazan tişörtüyle görüntülenen Buxton'ın eline, vergiler düştüğünde 242.2 milyon dolar geçecek.

İKİ DOLARLIK BİLETLE...
Star Wars (Yıldız Savaşları) filminin hayranı olduğu anlaşılan Buxton, teslim töreninden sonra gazetecilere röportaj vermeyi reddetti. 50'lerinde, iyi eğitimli ve iyi bir iş sahibi olduğu bilgisine ulaşılan Buxton'ın şanslı bileti bir benzin istasyonundan satın aldığı belirtildi. Şanslı bileti iki dolara satın alan B. Raymond Buxton "Kazandığımı ilk öğrendiğimde inanamadım. Bilgisayarın önünde saatlerce oturdum. Rakamları bir daha, bir daha kontrol ettim Kazandığımdan emin olmak istedim. İlk şoku atlattıktan sonra o gece uyuyamadım" diyerek duygularını anlattı. Şimdiye kadarki en büyük ikramiye, 2012'de Mega Millions oyununda verilen 656 milyon dolardı.
BİZE ULAŞIN