İngiltere'de uçak alev aldı iddiası

İngiltere'de yolcu uçağı acil iniş yaptı. Jersey'den Londra'ya giden yolcu uçağı, motoru alev aldığı şüphesiyle iniş yaptığı sırada, 28 yolcudan 2'si yaralandı.

İngiltere'de uçak alev aldı iddiası
İskoçya'da "Blue Islands" havayollarına ait bir yolcu uçağı, motoru alev aldığı şüphesiyle acil iniş yaptı.

Birleşik Krallık'a bağlı Jersey adasından Londra'daki City Havaalanı'na doğru seyahat eden 28 yolculu uçak, mürettebatın uçağın motorlarından birinin alev aldığından şüphelenildiğini bildirmesinden sonra ülkenin güneydoğusundaki Southend Havaalanı'na indi.

Maksimum 35 yolcu kapasitesi olan Saab 340 cinsi uçağın, dünyanın en emniyetli uçaklarından olduğu ifade ediliyor. Uçağın inişi sırasında itfaiye hazır bulunurken, havayolu daha sonra "yanlış alarm" olduğunu, motorun alev almadığını açıkladı.

YANLIŞ ALARM!


Havayolundan yapılan açıklamada, "Yerel saatle 08.28'te SI172 sayılı Jersey'den Londra City Havaalanı'na uçan Blue Islands uçağından güvenlik uyarısı yapıldı. Uçakta 28 yolcu ve üç kişilik mürettebat bulunuyordu. Tedbir amaçlı, uçağın motorlarından biri durduruldu ve uçak Southend Havaalanına yönlendirildi. Uçak yerel saatle 08.48'te güvenli şekilde iniş yaptı. Şu anda uçakta gerekli incelemeler yapılmaktadır. İlk bulgular, motorlardan birinin alev almadığı yönündedir ve 'yanlış alarm' olduğu anlaşılmıştır" denildi.

"Blue Islands" havayolları, Jersey ve Guernsey adalarından Amsterdam, Cenevre, Londra ve Paris gibi şehirlere uçuyor.
BİZE ULAŞIN