Eski CIA Şefi: Rusya diz çökmez

Eski CIA şefi Paul Pillar, ABD ve Avrupa ülkelerinin Rusya'yı dize getirmek için uygulamaya koyduğu yaptırım ve baskıların hiçbir işe yaramayacağını söyledi

Eski CIA Şefi: Rusya diz çökmez

CIA'de 28 yıl boyunca "şef analist" olarak görev yapan Paul Pillar, ABD ve Avrupa ülkelerinin Rusya'yı dize getirmek için uygulamaya koyduğu yaptırım ve baskıların hiçbir işe yaramayacağını söyledi.

The National Interest Dergisi için bir makale kaleme alan Pillar'a göre Batı ülkelerinin petrol krizi çıkararak uygulamaya çalıştıkları ekonomik baskılar, Putin'i yolundan döndürmek konusunda tamamen faydasız kalacak.

Putin'i kızdıracak haber! TIKLAYIN...

ABD'NİN STRATEJİSİ YANLIŞ

Pillar ayrıca Rusya'nın önde gelen ihracatçılarının petrol fiyatlarının düşmesi yüzünden Washington'a göz yummayacaklarını, Batı'nın boşuna sevindiğini ve petrol krizinin Rusya'nın yanı sıra, Iran ve Venezüella gibi ülkelerin liderlerini de yola getireceğini düşünerek yanıldıklarını belirtti.

Pillar son olarak "Her ülkenin sabır sınırı olduğunu düşünen Amerika'nın stratejisi yanlış. Bunun için Rusya'nın Almanya'ya karşı geldiği dönemi hatırlamak yeterlidir" ifadelerini kullandı.

Obama'yı zor günler bekliyor TIKLAYIN...

BİZE ULAŞIN