Irak'ta camiye bombalı saldırı!

Irak'ın Enbar kentindeki bir camiye düzenlenen intihar saldırısında 4 emniyet mensubu öldü, 3'ü yaralandı.

Irak'ta camiye bombalı saldırı!

Irak'ın Enbar kentindeki bir camiye düzenlenen intihar saldırısında 4 emniyet mensubunun öldüğü, 3'ünün yaralandığı bildirildi.

Enbar kentine bağlı Hadise ilçesi emniyet müdürü Albay Faruk el-Cugayfi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bağdadi nahiyesindeki camide dinlenen polisleri hedef alan bir IŞİD militanı, üzerindeki bomba yüklü kemeri patlattı. Saldırıda polislerden 4'ü hayatını kaybetti, 3'ü yaralandı" dedi.

Öte yandan, IŞİD militanlarının, güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmaların ardından Enbar vilayetine bağlı Ramadi kentindeki bir emniyet merkezine saldırı düzenlediği belirtildi.

ROKETATARLA VURDULAR

Tuğgeneral Hamid Şenduh, yaptığı açıklamada, IŞİD militanlarının Burişe Karakoluna saldırı düzenlediğini ve taraflar arasında çatışma çıktığını söyledi.

Çatışmaların ardından güvenlik güçlerinin, karakoldan çekilmek zorunda kaldığını ifade eden Şenduh, "IŞİD militanları, daha sonra boşaltılan karakolu RPG tipi roketatarla vurdu" diye konuştu.

Şenduh, çatışmalarda ölen ve yaralanan olmadığını kaydetti.

Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların haziran ayında Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesiyle terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında başlayan çatışmalar sürüyor. ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait uçaklar da bir süredir Irak ordusuna destek vermek amacıyla IŞİD'in kontrolündeki bazı hedeflere hava saldırıları düzenliyor.
BİZE ULAŞIN