Prens'in başı belada

Prens'in başı belada

ABD'li Virginia Roberts'ın geçmişte Prens Andrew tarafından cinsel ilişkiye zorlandığını iddia etmesi İngiltere'yi karıştırdı. Andrew, ABD'de hâkim karşısına çıkabilir

  • Dünya
  • Salı 06.01.2015
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğullarından, tahtın beş numaralı vârisi York Dükü Prens Andrew'un karıştığı "küçük yaşta seks kölesi" skandalı büyüyor. ABD'li Virginia Roberts isimli bir kadın, 17 yaşındayken Prens Andrew'nun kendisiyle zorla cinsel ilişkiye girdiğini iddia etmişti. Krizin büyümesi üzerine Andrew, dün İsviçre'de haftalığı 22 bin sterlin olan kayak tatilini yarıda bıraktı. İngiliz basınına göre boşandığı eşinden 24 ve 26 yaşlarında iki kızı olan Prens Andrew, Buckingham Sarayı'nda annesi Elizabeth'i iddiaların asılsız olduğuna dair ikna etmeye çalışacak. Prens Andrew'nun ABD'de hâkim karşısına çıkma ihtimali de bulunuyor. Şimdi 31 yaşında olan Virginia Roberts isimli kadın, ABD'li milyoner ve Harvard Üniversitesi'nde profesör olan Nobel ödüllü Jeffrey Epstein'in kendisini yıllarca seks kölesi olarak kullandığını belirterek mahkemeye başvurmuştu. Roberts'in iddiasına göre bu süre içerisinde Prens Andrew ile üç kez cinsel ilişkiye zorlandı.

KRALİÇE İLE GİZLİ GÖRÜŞME

Diğer taraftan Prens Andrew tarafından istismar edildiği ileri sürülen Roberts'ın babası, kızının Kraliçe II. Elizabeth ile görüştüğünü ileri sürdü. Ancak Buckingham Sarayı bu iddiayı da yalanladı.
BİZE ULAŞIN