Charlie Hebdo Twitter'dan Bağdadi'yi paylaştı

Charlie Hebdo Twitter'dan Bağdadi'yi paylaştı

Fransa'da 12 kişinin öldürüldüğü bir silahlı saldırıya uğrayan dergi saldırının olduğu saatte resmi Twitter hesabından IŞİD lideri El Bağdadi ile ilgili paylaşımda bulundu.

  • Dünya
  • Çarşamba 07.01.2015 15:20
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, saldırının ilk dakikalarında Fransa'nın başkenti Paris'teki haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo gazetesinin binasına yapılan saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Şu anda ölü sayısı ise 12'ye yükseldi. Ayrıca bu sayının giderek artması bekleniyor.

Olay yerine giderek açıklama yapan Hollande, mizah dergisine yapılan saldırıyı şiddetle kınadı ve olayın kesinlikle bir terör saldırısı olduğunu belirtti.

Saldırıya uluslararası tepki kim ne dedi? TIKLAYIN...

Türkiye'den saldırıya tepki! TIKLAYIN...

BÜYÜK ŞOK İÇİNDEYİZ


Hollande, Fransa'nın "özgürlükler ülkesi olduğu için böyle bir saldırı yaşadığını" dile getirerek, ülke olarak büyük bir şok içinde olduklarını kaydetti.

Ölenler arasında iki polis memuru bulunduğu belirtildi. Saldırıda yararlıların tamamının durumunun ağır olduğu ifade ediliyor, bu nedenle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Kaç kişi oldukları henüz bilinmeyen saldırganların ise olayın hemen ardından siyah bir araçla olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

Saldırının ardından ülke genelinde güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı.

O dergiye şok saldırı işte ayrıntılar TIKLAYIN...

BAĞDADİ KARİKATÜRÜ PAYLAŞTILAR

Bu arada, mizah dergisi Charlie Hebdo'nun resmi Twitter hesabından olayın yaşandığı saatlerde paylaşılan bir karikatür dikkatleri çekti.

Derginin hesabından yaklaşık iki saat önce paylaşılan karikatürde, terör örgütü IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi olarak çizilen bir karakter ve "Herkese sağlık dolu bir yıl diliyorum" sözleri yer alıyor.
BİZE ULAŞIN