Charlie Hebdo Hz. Muhammed tasvirli kapakla basılıyor!

Geçen hafta 12 kişinin öldüğü silahlı bir saldırıya uğrayan karikatür dergisi Charlie Hebdo kanlı olay sonrasında çıkacak ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed'i tasvir eden bir karikatüre yer verdi.

Charlie Hebdo Hz. Muhammed tasvirli kapakla basılıyor!
Charlie Hebdo dergisi, geçen hafta meydana gelen ve 12 kişinin öldüğü katliamın ardından ilk sayısını çıkarıyor. Bugün satışa başlayacak dergi 3 milyon adet basıldı. Derginin ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed tasvirli bir karikatür yer alacak.

"HER ŞEY AFFEDİLDİ"

Kapakta, gözü yaşlı Hz. Muhammed tasviri büyük harflerle "Ben Charlie'yim" yazılı bir dövizi tutuyor, üstte ise yine büyük harflerle "her şey affedildi" yazıyor.

3 MİLYON ADET BASILDI

Charlie Hebdo çalışanları, derginin son sayısını Fransız liberasyon gazetesinin ofisinde hazırladı. Bugün piyasaya çıkacak olan son sayıysa 3 milyon adet basıldı.

Charlie Hebdo dergisine geçtiğimiz hafta çarşamba günü düzenlenen saldırıda 12 kişi ölmüştü. Hayatını kaybeden derginin 5 karikatüristi arasında, yazı işleri müdürü Stéphane Charbonnier de vardı.

CHARLİE HEBDO SALDIRISINDA PLAN DEĞİŞMİŞ! - TIKLAYIN

GRAFİKER SALDIRI GÜNÜNÜ ANLATTI

Derginin 27 yaşındaki grafikeri Lilian Lepere, katıldığı televizyon programında saldırı gününü anlattı. O anları hatırlarken gözleri dolan grafiker, 8,5 saat hareket etmeden dolapta saklandığını, Kuaşi kardeşlerin birkaç kez dolaba çok yaklaştıklarını söyledi.

"ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORDUK AMA..."

Dergi yazarlarından gelen açıklamada, Charlie Hebdo'nun tüm inançları eleştirmeye devam edeceğini belirtilerek, "Bir mizah dergisi, dinleri eleştirmeden olabilir mi? Ama ölüm tehdidi almadığımız bir gün olmadı. Ancak kimse editoryal toplantı sırasında ekibimizin kalaşnikofla taranacağını tahmin edemezdi" dendi.

SALDIRILAR SONRASINDA DEV YÜRÜYÜŞ- TIKLAYIN


BİZE ULAŞIN