Bomba ihbarı ile kapatılan tren istasyonu yeniden açıldı

Bomba ihbarı ile kapatılan tren istasyonu yeniden açıldı

Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan olayların ardından bugün gelen bomba ihbarı üzerine Paris Tren İstasyonu kapatıldı, patlatılan bavuldan patlayıcı çıkmayınca istasyon yeniden kullanıma açıldı.

  • Dünya
  • Cuma 16.01.2015 10:23
Charlie Hebdo dergisi katliamı ile sarsılan ardından geçtiğimiz cuma günü teröristlerin rehine krizi ile zor saatler geçiren Fransa bu sabaha da bomba endişesi ile başladı...

Paris tren istasyonu bomba ihbarı nedeniyle kapatıldı ve tahliye edildi. Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan olayların ardından bugün gelen bomba ihbarı üzerine Paris Tren İstasyonu tahliye ederek kapatıldı.

Yetkililer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tren istasyonunda bir bavulun bulunduğunu ve bomba şüphesi nedeniyle istasyonun boşaltıldığını ifade etti. İstasyonun boşaltılmasının ardından patlatılan bavuldaysa herhangi bir patlayıcı bulunmadığı açıklandı. Yetkililer olayın ardından istasyonun yeniden kullanıma açıldığını açıkladı.
Öte yandan, Paris'te market baskınıyla ilişkisi olduğu şüphesiyle bazı evlere yapılan baskınlar sonucunda 10 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.
BİZE ULAŞIN