Yemen'de çatışmalar durmuyor: 7 ölü

Yemen'de çatışmalar durmuyor: 7 ölü

Yemen'in Rida kentindeki aşiret üyelerinin düzenlediği saldırılarda en az 7 silahlı Husi Ensarullah örgütü militanı öldü.

  • Dünya
  • Cuma 16.01.2015 07:59
Edinilen bilgiye göre, aşiret üyelerinin Sırar el-Aşşeş bölgesinde devriye gezen Husilere ait araca düzenlediği bombalı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, bazıları yaralandı.

Sırar el-Humme ve Hubze köyleri arasındaki bölgede devriye gezen araca RPG tipi roketatarla düzenlenen saldırıda da araçtakilerin yaşamını yitirdiği aktarılırken, ölü sayısıyla ilgili bilgi verilmedi.

Hubze köyü yolunda Husi yandaşlarına ait bir araca düzenlenen bombalı saldırıda ise şeyhler Muhammed Ali ez-Zeheb, Rakib ez-Zeheb ve Abbad el-Hubzi hayatını kaybetti.

Husi Ensarullah örgütünün sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yapılan açıklamada, Hubze köyü yolundaki bombalı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin yaralandığı belirtilirken, ölen ve yaralananların isimleri belirtilmedi.

Husi Ensarullah örgütünün merkezi olan kuzeydeki Sada kentinden başkent Sana dahil olmak üzere orta kesimlere oradan da güney illerine doğru yayılma stratejisi izlemesi ve birçok kenti ele geçirmesi üzerine ülkedeki Sünni aşiretler ve ona destek veren Ensaru'ş Şeria örgütü ile Husiler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
BİZE ULAŞIN