Prens Andrews'in skandalları bitmiyor

İngiltere'nin York dükü Prens Andrew'in ilk önce 17 yaşındaki Virginia Roberts'ı seks kölesi yaptı. Ancak skandal bitmedi. Bir de rüşvetçi olduğu söylendi

Prens Andrews'in skandalları bitmiyor

Hakkında 17 yaşındaki Virginia Roberts'le seks yaptığı iddiası bulunan İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in oğlu Prens Andrew'un, skandalları bitmiyor. İngiliz basını Bu kez sapık prensin hediye adı altında aldığı rüşvetleri ortaya çıkardı. Özellikle 2014 yılında iş amacıyla gerçekleştirdiği yoğun yurt dışı gezilerinde kendisine taktim edilen hediyelerin listesi sergilendi.

The Telegraph gazetesi, seks iddialarını reddeden Press Andrew'nun aralarında ABD, Almanya, Çin, Türkiye, Suudi Arabistan ve Hindistan'ın da bulunduğu 15 ülkeyi ziyaret ettiğini anlattı. Seyahatler sırasında kendine takdim edilen 107 hediyeden oluşan hediye listesi ise dikkat çekti. Çin, Suudi Arabistan ve Kuveyt gibi ülkelerden bir Çin savaş uçağı maketi, gümüş fil maketi, Suudi Arabistan ziyaretinde Al Muraba Sarayı maketi, büyük altın resim çerçevesi ve hurma kutusu yer aldı. İngiliz basını, bu durumu rüşvet olarak tanımladı. Hediyelerin değerinin ise milyon dolarları bulduğunu dile getirdi.

BİZE ULAŞIN