DEAŞ maç izleyen 13 çocuğu infaz etti

Irak ile Ürdün arasında oynanan milli maçı izleyen 13 çocuğun DEAŞ militanları tarafından infaz edildiği belirtildi.

DEAŞ maç izleyen 13 çocuğu infaz etti
Alman Bild gazetesinin Irak basınına dayandırdığı haberde, milli maç izleyen 13 çocuğun Musul'un El Yarmuk mahallesinde kurşuna dizilerek infaz edildiği belirtildi.

Asya Kupası'nda karşı karşıya gelen Irak ile Ürdün milli maçı öncesi DEAŞ yöneticisi Ebu Şuayib El Almani, maç izlemenin yasak olduğu yönünde afişler astırdı. Afişlerde, futbol maçı izlemenin İslam dinine uygun olmadığı ve Batı'dan geldiği belirtildi.

Irak-Ürdün karşılaşmasının oynandığı saatte bir kafeyi basan DEAŞ militanları, maçı izleyen çocukları darp ederek dışarı çıkardı. Kalaşnikoflu militanları, 13 çocuğu infaz etmek için bir futbol sahasına götürdü.

Hoparlörle duyuru yapan DEAŞ militanları, maç izleyen 13 çocuğun şeriat kurallarını ihlal ettiği, koydukları kurallara karşı gelen herkesin kurşuna dizileceği belirtildi.

DEAŞ'ın öldürdüğü 13 çocuktan 4'ünün kardeş olduğu ve cesetlerin hala futbol sahasında olduğu iddia edildi. DEAŞ'dan korkan aileler, çocuklarının cesedini alarak defnetmekten korkuyor.

Irak'ın Musul kentine bağlı El Yarmuk'ta hüküm süren DEAŞ militanları kendilerini "El Siaf" olarak nitelendiriyor. Grubun liderliğini ise, Almanya'dan gelerek örgüte katılan ve kendisini Ebu Şuayib El Almani olarak nitelendiren yabancı bir savaşçı yapıyor.
BİZE ULAŞIN