DEAŞ'ın önemli komutanı öldürüldü

Irak'ın Enbar kentinde koalisyon güçlerinin gerçekleştirdiği saldırılarda DEAŞ'ın önemli komutanlarından Ebu Enes öldürüldü.

DEAŞ'ın önemli komutanı öldürüldü

Irak'taki emniyet yetkilisinden yapılan açıklamada Irak'ın Enbar kentinde DEAŞ'a yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda örgütün önemli komutanlarından Ebu Enes Es Samrai öldürüldü.

SADDAM'IN ORDUSUNDA GÖREV YAPMIŞ

Koalisyon güçlerinin havadan gerçekleştirdiği saldırı sonrası çok sayıda militan hayatını kaybetti. Operasyon sonrasında El Vas köyüne giren emniyet güçleri, ölen komutanın cesedini incelenmesi için hastaneye götürdü. Yapılan tahkiklerde komutanın asıl adının Murtaza Es-Samrai olduğu belirlendi. Samrai'nin daha önce Sadaam'ım ordusunda da görev yaptığı ortaya çıktı.

BARZANİ DEAŞ'A KARŞI ORDUYU YÖNETTİ- TIKLAYIN

ABD SERBEST BIRAKTI

2006 yılında Irak İslam Devleti örgütüne katılan Es-Samrai, ABD tarafından tutuklanmış ancak 2011 yılında tekrar serbest bırakılmıştı.

Irak'a döndükten sonra DEAŞ'a biat ettiğini belirten komutan, Ninova Eyaleti'nde Irak ordusuna karşı savaştı, ancak daha sonra örgüt lideri Ebu Bekir El Bağdadi'nin emriyle görev yeri Enbar Vilayetine komutan olarak atandı.

1000 KİŞİLİK AŞİRETİ İDAM ETTİRDİ

Enbar'da öldürülen DEAŞ komutanı Samrai'nin birkaç ay önce Irak'daki Bonmen aşiretine mensup bin kişinin öldürülmesi emrini veren kişi olduğu ortaya çıktı.

MAÇ İZLEDİKLERİ İÇİN İNFAZ ETTİ- TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN