'Kâinat'ın en güzeli Kolombiya'dan

ABD'de düzenlenen Miss Universe güzellik yarışmasında birincilik, 1953 Atlantik Güzeli'nin torunu 22 yaşındaki Kolombiyalı üniversite öğrencisi Paulina Vega'nın oldu

'Kâinat'ın en güzeli Kolombiya'dan
ABD'nin Florida eyaletinde düzenlenen Miss Universe güzellik yarışması sona erdi. Etkinlikte Kolombiyalı 22 yaşındaki işletme öğrencisi Paulina Vega birinci seçildi. İkinci güzel ABD'den Nia Sanchez olurken, Ukrayna'dan Diana Harkuşa üçüncü, Hollanda'dan Yasmin Verheijen dördüncü ve Jamaika'dan Kaci Fennell ise beşinci sıraya yerleşti. Aynı zamanda model olarak çalışan Vega sonuçlar açıklandığında gözyaşlarına hâkim olamadı. Ülkesinin ilk Kâinat Güzeli olan Vegas'tan önce Kolombiya; 1992, 1993 ve 1994'te yani üst üste üç defa ikinci seçilmişti.

KAİNAT GÜZELİ SEÇİLDİ SOSYAL MEDYA YIKILDI - TIKLAYIN

ATALARI DA TESCİLLİ GÜZEL

Vega sonuçlar açıklandığında "Gururluyuz; bu bir zafer. Ama bu zafer kişisel değil; benimle birlikte bu birinciliğin rüyasını gören ve bu sürecin bir parçası olan 47 milyon Kolombiyalı için de öyle" dedi. Kazandığının açıklanmasından sonra uzun süre heyecanını atamayan Vega ayrıca "Bu, Dünya Kupası'ndan da önemli" diye konuştu. Boyu 180 cm olan Vega efsane tenor Gaston Vega'nın ve 1953'te Miss Atlantico unvanını alarak Kolombiya'nın güzellik kraliçesi Elvira Castillo'nun torunu. Vega'nın kendi ülkesinde düzenlenen güzellik yarışmasındaki her dalda 9.9 puan alarak en yüksek dereceye ulaştığı da belirtiliyor.

DİLAN DERECEYE GİREMEDİ

88 ülkenin yarıştığı Miss Universe'te Türkiye'yi de Dilan Çiçek Deniz temsil ediyordu. Yarışmada dereceye giremeyen 19 yaşındaki Deniz, ülkemizde düzenlenen güzellik yarışmasında ikinci olmuştu. Aynı yarışmada birinci olan Amine Gülşe ise katıldığı Miss World yarışmasında dereceye girememişti.
BİZE ULAŞIN