Matilda Kahl, 3 yıldır her gün aynı kıyafeti giyiyor

New York'taki ünlü bir reklam ajansında sanat yönetmenliği yapan Matilda Kahl, son üç yıldır işe aynı kıyafetle gidiyor.

Matilda Kahl, 3 yıldır her gün aynı kıyafeti giyiyor
"Zamanımı ve enerjimi kıyafetlere harcamak istemedim" diyen Matilda Kahl, her sabah hazırlanırken işe geç kalma stresi yaşamaktan, giydiklerinin o günkü toplantılara uygun olup olmadığını düşünmekten bıkıp radikal bir karar almış.
Harper's Bazaar dergisine Nisan ayında yazdığı makalenin ardından tüm dikkatleri üzerine çeken Kahl'ın kararı son günlerde sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geliyor.

''BASKI HİSSETMEK İSTEMEDİM''

Katıldığı bir toplantıda erkek çalışanların hiçbir zaman
kıyafet seçme stresi yaşamadığını fark eden Kahl, o günden sonra işe her gün aynı kıyafetle gitme kararı almış. Çalıştığı günlerde yeteri kadar yaratıcı iş üretmesi gerektiğini anlatan Kahl "Bir de giydiklerimle yaratıcı olmak için baskı hissetmek istemedim" diyor.

''BLUZU GÖRDÜĞÜM ANDA AŞIK OLDUM''

Basit fakat kimliği olan bir kıyafet aramaya başlayan Kahl birkaç günlük arayışın sonunda bu beyaz bluzu bulmuş. Bluzu gördüğü anda aşık olduğunu belirten Kahl, bu kıyafetin hem kendisi için biçilmiş kaftan olduğunu hem de fazla dikkat çekici olmaması nedeniyle ofis ortamında rahat hissedeceğini düşünmüş.
Matilda Kahl, 3 yıldır her gün aynı kıyafeti giyiyor

AYNI BLUZDAN 15, AYNI PANTOLONDAN İSE 6 TANE VAR
Aynı bluzdan 15 tane, aynı pantolondan ise 6 tane alan Kahl 3 yıldır 'üniformasını' üzerinden çıkarmıyor.
BİZE ULAŞIN