Joe Biden'ın evlat acısı

ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın oğlu Beau Biden, kansere karşı verdiği savaşı 46 yaşında kaybetti. ABD Başkanı Obama da bir mesaj yayımlayıp "O tanıdığım en güçlü insandı" dedi

Joe Biden'ın evlat acısı
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın oğlu Beau Biden, genç yaşta, beyin kanserinden hayatını kaybetti. Başkan Yardımcısı Biden, yaptığı yazılı açıklamada, oğlu Beau'nun kaybı dolayısıyla tarif edemeyecekleri üzüntü içinde olduklarını kaydetti. "Beau'nun ruhu bizimle birlikte yaşamaya devam edecek" ifadesini kullanan Biden, oğlunun hayatını hep başkalarının hayatına adayarak yaşadığını, genç bir avukat olarak Kosova'da hukukun üstünlüğünü kurabilmek için çalıştığını, Irak savaşı gazisi olduğunu ve gümüş madalya aldığını hatırlattı.

'AİLEMİZİN ROL MODELİYDİ'
Beau'nun bir eş, baba, oğul ve kardeş olarak da ailenin rol modeli olduğunu ifade eden Joe Biden, "Beau ailemiz için şu ana kadar gördüğümüz en iyi insandı" ifadesini kullandı. ABD Başkanı Barack Obama da aile olarak Beau Biden'ın ölümü nedeniyle derin üzüntü yaşadıklarını bildirdi. Obama yaptığı yazılı açıklamasında, "Beau şimdiye dek tanıdığımız en güçlü insandı. Tanrı'dan Beau'yu gözetmesini ve ailesine de sabır vermesini diliyoruz" dedi. Delaware Başsavcısı olarak bir dönem görev yapan Beau Biden, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın en büyük oğluydu. Birkaç yıldır kanser tedavisi gören Beau Biden, son olarak Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Irak'ta 2008 yılında görev yapan Biden, 46 yaşındaydı.
BİZE ULAŞIN