Kızı IŞİD’e katılınca intihar etti!

Almanya’da iki Türk ailenin çocukları Suriye’ye terör örgütü IŞİD’e katıldı.

Kızı IŞİD’e katılınca intihar etti!
Schleswig Holstein Eyaleti'nde, Lauenburg'a bağlı Geesthacht'ta yaşayan Sivaslı Ercan Baran'ın kızı Ece'nin (18), Hamburg'ta yaşayan 16 yaşındaki Türk kızı Merve Ş. ile birlikte Türkiye üzerinden Suriye'ye kaçtığı belirlendi.

OKUL GEZİSİNE GİDİYORUZ

"Okul gezisine gidiyoruz" diyerek evden ayrılan iki kızın Hamburg, İstanbul, Gaziantep hattını izleyerek buradan Suriye'ye geçtikleri tahmin ediliyor. Alman basınına yansıyan bilgilere göre, Ece B.'nin odasında "Allahın hizmetkarları" yazılı bir bildiri ve kentlerin baş harflerinden oluşan H(amburg), İ(stanbul, A(ntep) ve S(uriye) güzergahı gösteren bir not bulundu.

BABA İNTİHAR ETTİ

Kızı Ece'nin IŞİD'e katıldığını öğrenen baba Ercan Baran, önceki gün evinde kendisini asarak canına kıydı. Ece'nin Suriye'ye kaçmasına dayanamayan annesi ise psikolojik tedavi görmeye başladı.

DAHA ÖNCE DE DENEMİŞLER

Bu arada Hamburg'da yaşayan 16 yaşındaki Merve Ş. isimli genç ile ocak ayında İstanbul'a giden Ece'nin, ailesinin Almanya ve Türkiye'ye yaptığı başvurular sonunda yakalanarak İstanbul'dan Almanya'ya geri gönderildiği öğrenildi. İki kızın yaklaşık iki hafta önce bu kez "Berlin'e sınıf gezisine gitme" bahanesiyle evden ayrıldığı ve yeniden Türkiye'ye oradan da Suriye'ye geçerek IŞİD'e katıldıklarına kesin gözüyle bakılıyor. Merve Ş'nin ailesi kızlarının bulunması için 5 bin Euro mükaft koydu
BİZE ULAŞIN