Dışişleri Bakanlığı’ndan Burkina Faso Uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, vatandaşların zorunlu kalmadıkça Burkina Faso’ya seyahat etmekten kaçınmalarında fayda bulunduğu uyarısını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Burkina Faso Uyarısı
Bakanlıktan yapılan açıklamada, 16 Eylül tarihinden bu yana Burkina Faso'nun başkenti Vagadugu'da yaşanan siyasi istikrarsızlık neticesinde ülkedeki emniyet ve güvenlik durumunun bozulabileceği belirtilerek, çıkabilecek olayların ülkedeki vatandaşlarınca da güvenliğini olumsuz etkileyebilecek bir mecraya girebileceği değerlendirildiği ifade edildi.
Açıklamada şöyle denildi:
"Vatandaşlarımızın bu aşamada zorunlu kalmadıkça Burkina Faso'ya seyahat etmekten kaçınmalarında fayda bulunmaktadır. Halen Burkina Faso'da bulunan veya Burkina Faso'ya gitmek zorunda olan vatandaşlarımızın ise, şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları, olası gelişmelere hazırlıklı bulunmaları ve her koşulda müteyakkız olmaları önem arzetmektedir."
Türk vatandaşlarının ayrıca, Bakanlık ve Vagadugu Büyükelçiliği'den yapılabilecek uyarı ve duyuruları dikkatle takip etmeleri tavsiye edildiği hatırlatılarak, Burkina Faso'da bulunan Türk vatandaşlarının, Vagadugu Büyükelçiliği ile Bakanlığın Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne başvurmaları gerektiği kaydedildi.
Büyükelçilik adres ve telefonları şöyle:
"T.C. Vagadugu Büyükelçiliği
Adres: 01 B.P.603, Ouaga2000, Rue el hadj goama ousmane kienfangue Ouedraogo, Ouagadougou, Burkina Faso
Telefon: Telefon: + 226 - 66 17 59 79
E-Posta: ugudugu.be@mfa.gov.tr
Konsolosluk Çağrı Merkezi Tel: + 90 312 292 29 29".

BİZE ULAŞIN