Facebook mülteciler için internet sağlayacak

Birleşmiş Milletler Barış Konseyi'nde geçtiğimiz günlerde bir konuşma yapan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, BM ile ortak bir proje yapacak. Proje kapsamında artık sığınmacı kamplarında internet erişimi olacak

Facebook mülteciler için internet sağlayacak
Ülkelerindeki savaştan kaçan Suriyeliler için Avrupa'da oluşturulan sığınma kampları, artık internet erişimine sahip olacak. Sığınma kamplarında yaşayan insanların internet ihtiyacını Facebook karşılayacak.

Geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler Barış Konseyi'ne katılan Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, bakanlara ve üyelere internetin önemini anlattı. Daha sonra sığınmacı kamplarında internet erişiminin olmadığını ve bunun aslında en gerekli ihtiyaç olduğunu dile getiren Zuckerberg, toplantının sonunda Birleşmiş Milletler Barış Konseyi ile ortaklaşa bir proje için imza attı.

Facebook ve BM ortaklığında geliştirilecek bu çalışma ile devlet bazlı tüm sığınmacı kamplarına internet erişimi için gerekli sistemler kurulacak. Yüksek kapasiteli oturum açma alanları ve bilgisayarlar ile desteklenecek bu alanlar sayesinde sığınmacılar artık internete erişim sağlayabilecek.


BİZE ULAŞIN