Edward Snowden Twitter'da ortaya çıktı!

Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu’nun (NSA) bazı sırlarını ifşa eden eski istihbarat görevlisi Edward Snowden, açtığı Twitter hesabıyla ortaya çıktı. Esprili kabiliyetinden bir şey kaybetmediğini gösteren Snowden’ın hala Rusya’nın başkenti Moskova’da yaşadığı sanılıyor.

Edward Snowden Twitter'da ortaya çıktı!
SADECE NSA'YI TAKİP EDİYOR

@Snowden isimli hesaptan yedi twet atan Edward Snowden'in takip ettiği tek hesap ise NSA. 2013'te çok sayıda gizli NSA belgesini Washington Post ve Guardian gibi gazetelere sızdıran Snowden, bu belgelerle NSA'nın ABD'de ve dünyada yapılan milyonlarca telefon görüşmesini ve yabancı liderleri izlediğini ortaya koymuştu. Kısa sürede 940 bin takipçiye ulaşan Snowden'ın ilk mesajı "Şimdi beni duyabiliyor musunuz?" oldu.

"MARS'TA SU BULDUNUZ..."

Profiline "Önceden hükümet için çalışıyordum. Şimdi kamu için çalışıyorum. @FreedomofPress'te Müdür" yazan eski istihbarat görevlisi, ikinci mesajında ise ABD'li astrofizikçi Neil deGrasse Tyson'a yanıt verdi: "Şimdi Mars'ta suyumuz var! Sınırda pasapaportları kontrol ettiklerini düşünüyor musunuz? Bir arkadaş için soruyorum" diyerek ironi yaptı.
Snowden, "Takip ve gizli projeler uyumaz, @FreedomofPress ile meşgul oluyorum, ama hala kedi resimleri çekmek için vakit buluyorum" diye yazdı.

1,5 YILDAN BERİ KAÇAK

ABD'nin Ulusal Güvenlik Kurumu NSA'nın ayrıntılarını sızdırdıktan sonra Snowden geçen yıl 30 Mayıs'ta ABD'den kaçarak Hong Kong'a gitmiş oradan da Moskova'ya gelerek sığınma başvurusunda bulunmuştu.

BİZE ULAŞIN