Avustralya'da köpek balığı saldırısı

Avustralya'da köpek balığı saldırısı

Avustralya'da köpek balığı saldırısına uğrayan ve bir bacağını kaybeden sörfçünün hayati tehlikesi sürüyor

  • Dünya
  • Çarşamba 01.06.2016 14:24

Avustralya'nın Batı Avustralya eyaletinin başkenti Perth'teki Mandurah sahilinde bir sörfçü köpek balığı saldırısına uğradı. Avustralya Yayın Kurumunda yer alan habere göre, saldırıda bacağını kaybeden 29 yaşındaki sörfçü Ben Gerring'in hayati tehlikesi sürüyor.

Saldırıda ağır yaralanan gencin, sahildeki sağlık ekipleri tarafından yapılan kalp masajıyla hayata döndürüldükten sonra Kraliyet Perth Hastanesinde ameliyat edildiği ancak durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

SALDIRIDAN ÖNCE UYARI YAPILDI

Gerring'in arkadaşı Brian Williams, saldırıyla ilgili olarak "Büyük bir dalgayı yakalamak için bir hayli arkadaydı. Arkaya doğru kürek çekti, gruptan biraz uzaklaştı. Sonra kıyamet koptu ve hayata döndürmeye çalıştık. Ortadan yarılan sörf tahtasının kuyruğu bulundu." ifadesini kullandı.

Batı Avustralya Sörf Can Kurtarma raporlarına göre, saldırıdan önce bölgede köpek balıkları görüldü ve uyarı yapıldı. Avustralya'da köpek balığı saldırılarının kayıt altına alındığı 1791 yılından bu yana görülen binden fazla saldırıda 232 kişi hayatını kaybetti.

BİZE ULAŞIN