6 gün sonra bulundu

6 gün sonra bulundu

Japonya’da ailesinin ceza olsun diye ormanlık alana bıraktığı 7 yaşındaki Yamato, bir askeri barınakta bulundu. Küçük çocuk, barınakta bulduğu suyu içip battaniyelerle ısınarak sağ kaldı

Japonya'da yaramazlık yaptığı için ailesi tarafından ormana bırakılan çocuk, tam 6 gün süren aramalardan sonra sağ olarak bulundu. Japon basınında yer alan haberlere göre, kaybolduğu alandan 5.5 kilometre uzaklıktaki bir askeri barınağa sığındığı belirlenen Yamato Tanooka'nın (7) sağlık durumu iyi.

KURTULMASI MUCİZE
Yaklaşık bir haftadır 180 kişilik bir ekibin ormanlık alanda köşe-bucak aradığı Yamato'nun sığındığı barikatta, bölgede tatbikat yapan askerler tarafından bulunduğu açıklandı. Yamato'nun, barınakta bulduğu bir mataradaki suyla 6 gün boyunca idare ettiği anlaşıldı. Çocuğun, kendisini bulan askerlere ilk sözü ise "Çok açım" oldu. Yamato'nun barınakta kaldığı süre boyunca, ormandaki hava sıcaklığının 4 derece dolayında olduğu, çocuğun, barınakta bulduğu battaniyelerle soğuktan korunduğu açıklandı. Oğlunu ormanda terk ettiği için günlerdir şiddetli bir öfkenin hedefinde yer alan Yamato'nun babası Takayuki Tanooka ise, düzenlediği basın toplantısında oğlundan, yetkililerden ve Japon kamuoyundan özür diledi. Baba Tanooka ve eşi, polise verdikleri ilk ifadede oğullarının kaybolduğunu bildirmiş, ardından yalan söylediklerini itiraf ederek, çocuğu ormana bilerek bıraktıklarını açıklamıştı. Günlerdir Yamato Tanooka'nın hikâyesini birinci haber olarak veren Japon medyası, çocuğun bulunmasına dair gelişmeleri canlı yayınla duyurdu. Yapılan yorumlarda, Yamato'nun yaşadığı serüven ve sağ kurtulması "mucize" olarak tanımlanırken, ünlü Japon dağcı Ken Noguchi "Bu inanılmaz bir şey" yorumunda bulundu.
BİZE ULAŞIN